Як створити профіль ORCID:
ORCID (англ. Open Researcher and Contributor ID) — спеціальний код для ідентифікації наукових та інших академічних авторів. Такий код вирішує проблему обрахування внеску конкретного автора в науку, так як більшість особистих імен не є чимось унікальним і вони можуть змінюватися чи скорочуватися. ORCID забезпечує постійну ідентифікацію для людини та коректну цитованість статей (статті не «втрачаються» пошуковими системами) тощо.
Реєстрація в ORCID:
1. Вхід в систему — https://orcid.org/
2. Виберіть розділ "For researchers" і натисніть посилання "Register for an ORCID iD"
3. Заповніть поля реєстраційної форми і натисніть кнопку "Register" (Зареєструватися). Після цього Вам буде присвоєно Ваш особистий ORCID ID і ви перейдете на сторінку свого профілю в ORCID. Ваш номер ORCID знаходиться в лівій панелі, під Вашим ім'ям.
4. Додайте інформацію про себе за посиланням “Update” в рядку “Personal Information”. Також є можливість визначити Рівень приватності. Після внесення змін до потрібного поля, натисніть кнопку “Save changes” (Зберегти зміни).
5. Для додавання, редагування, видалення публікацій зі списку робіт і зміни їх рівня приватності натисніть посилання “Update” в рядку “Works”. У вікні можна вибрати свої публікації з результатів пошуку в CrossRef. Для додавання Ваших публікацій клацніть на назву роботи в лівій частині вікна. Таким чином публікації перемістяться у список робіт Вашого профілю ORCID. Після цього натисніть кнопку “Save changes” (Зберегти зміни).
Також Ви можете додати посилання на публікації вручну. Для цього у вікні редагування списку робіт натисніть кнопку “Add manually” (Додати вручну).
Як створити профіль ResearcherID на платформі Web of Science:
Реєстрація тільки з IP-адреси Інституту археології НАН України. Потрібно перейти на сайт https://www.webofscience.com/, натиснути “Register” та заповнити реєстраційну форму, вказавши адресу електронної пошти, ім'я, прізвище, пароль та іншу додаткову інформацію. Далі потрібно підтвердити реєстрацію, перейшовши за посиланням, яке надійде на вказану електронну адресу.
Користування наукометричною базою Web of Sciense
Реєстрація у Scopus:
Щоб зареєструватися в Scopus (реєстрація тільки з IP-адреси Інституту), потрібно перейти на сайт www.scopus.com, натиснути “Create account” та заповнити реєстраційну форму, вказавши адресу електронної пошти, ім'я, прізвище, пароль та іншу додаткову інформацію. Далі потрібно підтвердити реєстрацію, перейшовши за посиланням, яке надійде на вказану електронну адресу.
Користування наукометричною базою Scopus
Презентації, присвячені науковим профілям:
Черновол, І. 2025. Роль бібліотеки у просуванні іміджу дослідника (досвід роботи Наукової бібліотеки Інституту археології НАН України)
Черновол, І. 2018. Наукометричні дані – обов’язковий набір сучасного науковця
Бібліоменеджери:
Бібліоменеджер EndNote: https://access.clarivate.com/login?app=endnote
Бібліоменеджер Mendeley: https://www.mendeley.com/
Інструкції з користування бібліомененеджерами EndNote та Mendeley розроблені Науково-технічною бібліотекою ім. Г. І. Денисенка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та розміщені на web-ресурсі цього закладу вищої освіти:
Інструкція користувача бібліоменеджера EndNote: https://ela.kpi.ua/items/652f4c49-0da6-47be-8ea6-d01ded38fcd7
Інструкція користувача MendeleyWeb: https://ela.kpi.ua/server/api/core/bitstreams/30412bb5-d715-4215-aaef-a80e7477131e/content
Додаткова інформація:
за консультацією з приводу користування науковими профілями та бібліоменеджерами звертайтеся до Черновол Ірини Володимирівни, провідного бібліографа
e-mail: