Вийшов друком збірник матеріалів, підготований за результатами роботи І Всеукраїнського археологічного з’їзду, що проходив у 2018 р. у Ніжині.


Наприкінці липня у видавництві «Brill» вийшла нова монографія, що репрезентує окремі археологічні студії в Україні для англомовної наукової спільноти.


У 2020 році у видавництві BAR Publishing вийшла друком монографія к.і.н. Олександра Шелеханя «Swords and Daggers of the Scythian Forest-Steppe» (Мечі та кинджали скіфського лісостепу).


Вийшов друком 2-й номер журналу "Археологія і давня історія України". Випуск присвячено 70-літньому ювілею доктору історичних наук, професору, члену-кореспонденту НАН України Олександру Петровичу Моці.


Шановні дописувачі щорічника "Археологічні дослідження в Україні" і всі, кого цікавлять свіжі археологічні новини!


Поспішаємо поділитись гарною новиною. Вже отримали з друкарні довгоочікувану книжку — «Методичні рекомендації з польової антропології» — першу із серії «АрхеМет».


Вийшов друком 1-й номер журналу "Археологія і давня історія України" за 2020 рік. Випуск присвячено публікації колекцій археологічних матеріалів, що зберігаються в Інституті археології НАН України.


Вийшла друком нова монографія, присвячена старожитностям скіфської доби знаменитого Більського городища в басейні р. Ворскла (Дніпровський Лівобережний Лісостеп):


У 2019 році вийшла друком колективна наукова монографія «Пам’ятки черняхівської культури Полтавської області» (автори: Абашина Н. С., Магомедов Б. В., Рейда Р. М.).


У серії "Oium" вийшов друком новий збірник "Старожитності варварських племен у першій половині I тис. н. е.: до 90-річчя В. Д. Барана".


Статті, що увійшли до наукового збірнику, висвітлюють питання етнокультурного та соціального розвитку слов’ян від середини І тисячоліття н. е. — у добу їх великого розселення і напередодні утворення держави.


30 липня 2019, о 12:00 на стоянці Гінці Лубенського району Полтавської області відбудеться презентація дитячої книги керівника міжнародної експедиції ІА НАН України Людмили Яковлевої «Первісні пригоди дівчинки Уди та мамонтеняти Мо».


18 червня у Книгарні "Є" відбудеться презентація нового видання книжки завідувача відділу археології кам'яного віку д.і.н. Леоніда Залізняка «Стародавня історія України», здійсненого Видавництвом «Темпора».


03 липня 2018 р. в читальному залі Наукової бібліотеки Інституту археології відбулася презентація нової книжки С. Б. Буйських «Ольвийский дневник».


У 2017 році світ побачила наукова монографія «Культ оленя у стародавніх мисливців Європи та Північної Азії» авторства наукового співробітника відділу археології кам’яного віку Інституту археології НАН України кандидата історичних наук Наталії Михайлової.


У травні 2018 року в міжнародному міждисциплінарному рецензованому науковому журналі «PLOS One» вийшла друком стаття, що містить результати дослідження часу й обставин виникнення так званої символічно обумовленої поведінки у Східній Європі.


Нещодавно редакцією В. М. Степанчука та С. В. Васильєва (Київ, Видавництво «Слово», 2018) було видано колективну монографію «Пізні неандертальці Криму. Заскельна VI (Колосовська). Шари ІІІ і ІІІа».