16 січня 2024 р. після тривалої та важкої хвороби пішов з життя Іван Іванович Мовчан — кандидат історичних наук, відомий фахівець з археології Києва. В інституті працював від 1970 р. у відділі археології Києва і очолював Києво-окольний загін Київської постійно діючої експедиції.


Інститут археології НАН України висловлює щирі співчуття нашому співробітнику Артему Борисову у зв’язку із загибеллю на фронті його брата Дениса.


Віднині у Путивлі є вулиця Олега Сухобокова (1937 – 2008) – видатного українського археолога-славіста, доктора історичних наук, дослідника історії цього літописного міста.


Закликаємо Вас підтримати своїми підписами відкритого листа науковців України та діаспори про наукові санкції проти російської науки!


2 лютого 2023 року під час виконання бойового завдання на сході України загинув наш колега, археолог Андрій Филипчук.


25 грудня закінчила свій земний шлях Світлана Миколаївна Мазараті, яка працювала у відділі античної археології нашого Інституту у 1970–1980-і рр.


Колектив Інституту археології НАН України з глибоким сумом повідомляє, що сьогодні, 8 вересня 2022 року, не стало провідного українського археолога, доктора історичних наук, голови Громадської організації «Спілка археологів України» Якова Петровича Гершковича (21.08.1953 – 08.09.2022).


Національний науковий центр оголошує спеціальну стипендіальну програму, спрямовану на студентів і науковців з України, які внаслідок агресії Росії проти України опинилися чи переховуватимуться в Польщі.


22 липня 2022 р. пішов з життя Сергій Миколайович Рижов, справжній Вчений і справжня Людина. Про його наукові здобутки і людські якості важко писати, не починаючи кожне слово з великої літери.


e-editiones та Консорціум TEI у співпраці з Archives Online і JinnTec оголошують програму невеликих грантів, спрямовану на допомогу дослідникам української культурної спадщини, щоб ті могли продовжувати свою роботу, перервану вторгненням Росії в Україну.


Університет штату Пенсільванія (Penn State University) у партнерстві з Посольством України в США повідомляє про відкриття стипендіальної програми, до якої запрошуються українські науковці та аспіранти, які були змушені залишити своє місце перебування внаслідок російського вторгнення.


Це видання завжди віддавало перевагу висвітленню важливих наукових відкриттів з моменту її заснування у 1880 році — на початку коштом Томаса Едісона.