Шишацька археологічна експедиція ІА НАН України розпочала свою діяльність в 2009 році й працює з невеликою перервою в один рік (2011) й сьогодні.

Керували експедицією в 20092010 рр. к.і.н. А. В. Гейко, з 2012 р.  науковий співробітник відділу археології ранніх слов’ян і регіональних польових досліджень ІА НАН України, к.і.н. Р. М. Рейда.

Завданням експедиції є дослідження могильника черняхівської культури, розташованого поблизу смт. Шишаки (Полтавська область). В результаті археологічних розкопок було досліджено на сьогодні близько 1500 кв.м площі пам'ятки, на якій виявлено 151 поховання. Переважну більшість поховань (близько 80%) склали безінвентарні похованняінгумації, орієнтовані головою у західному напрямку. Також зустрінуті похованняінгумації, орієнтовані головою на півнів ніч, південь, схід та похованнякремації.

У дослідженнях активну участь беруть учні та випусники Полтавської обласної гімназіїінтернату для обдарованих дітей ім. А. С. Макаренка (с. Ковалівка, Полтавського району) під керівництвом заслуженого вчителя України С. В. Сапєгіна та гуртківці Обласної станції туризму та краєзнавства учнівської молоді (м. Полтава) під керівництвом Н. Д. Бровко  та Г. Г. Павелко.