Сергій Анатолійович Горбаненко

 

Кандидат історичних наук, старший науковий співробітник

Відділ археології ранніх слов’ян
пр-т Володимира Івасюка, 12
Київ - 04210
14 поверх, кімната 1404

Тел.: +380 (44) 254 11 52 

E-mail:

ORCID0000-0003-4786-0369

Gorbanenko s 

Профіль

Наукові інтереси:
Сільське господарство і промисли людських спільнот на теренах сучасної України до утворення Київської Русі. Вузька спеціалізація — палеоетноботаніка: визначення зернівок і насіння культурних рослин і бур’янів за макрорештками або відбитками на виробах з глини.

Поточні дослідження й проекти:
«Матеріали до археологічного атласу України (слов’яни та їх сусіди в І тис. н.е.)»; розділ «Сільське господарство і промисли населення півдня Східної Європи передодня утворення Давньої Русі».

Експедиційна діяльність:
з початку 2010-х рр. — активно впроваджує забір біологічних матеріалів за допомогою флотації й промивання заповнення археологічних об’єктів як розширених методів археологічних досліджень;
з 1994 р. по теперішній час — бере участь у дослідженнях археологічних пам’яток різних культурнохронологічних періодів.

Наукові організації й товариства:
Спілка археологів України.

Дисертаційне дослідження:
2005 — «Землеробство і тваринництво слов’ян Лівобережжя Дніпра другої половини І тис. н. е.», дисертація на здобуття наукового ступеню кандидата історичних наук за спеціальністю «археологія»; науковий керівник — д.і.н. Р. В. Терпиловський.

Освіта:
19952000 — Харківський державний / національний університет ім. В. Н. Каразіна, історичний факультет, спеціальність «історик, учитель історії та суспільствознавства».